Obec Krouna

RYCHNOVSKÉ HASIČKY PODRUHÉ NA MČR V POŽÁRNÍM SPORTU

Rychnov - Po letošním nečekaném vítězství na krajském kole v Lanškrouně jsme se vydaly na MČR v požárním sportu do Ústí nad Labem. Mistrovství se konalo od 30. 8. do 1. 9. 2019 na místním ústeckém městském stadionu.

O nejvyšší tituly soutěžili krajské reprezentace profesionálních hasičů, vítězové krajských kol z řad dobrovolných hasičů, tým HZS podniku Deza, zástupci České a Moravské hasičské jednoty a reprezentační tým HZS Slovenské republiky.

Pardubický kraj jsme za SDH ženy reprezentovaly my (SDH Rychnov), za muže tým SDH Zbožnov a dále samozřejmě HZS pardubického kraje. Nechyběli ani jednotlivci za pardubický kraj, v kategorii žen to byla Daniela Švábová z SDH Kamenec a za muže Jan Vincenci z SDH Slatiňany. Pardubický kraj posílili i zástupci České hasičské jednoty. Za ženy to byl tým ČHJ Hlinsko a za muže ČHJ Prosetín. Naše sestava na mistrovství byla stálá, jen doplněná o dvě členky SDH Skuteč, o Terku a Kamču. Holkám patří obrovské díky za skvělé výkony a za užitý víkend.

RYCHNOVSKÉ HASIČKY PODRUHÉ NA MČR V POŽÁRNÍM SPORTU

Do Ústí jsme se vydaly již ve čtvrtek 29. 8. z důvodu páteční ranní prezence celého družstva a vedoucího. V pátek se již konaly tréninky, jak na 100 m s překážkami, tak i trénink požárních útoků. První soutěž, která v pátek proběhla, byl výstup do 2., 3. a 4. podlaží cvičné věže. Byla to opravdu krásná podívaná na všechny závodníky. U žen byl stanoven i nový národní rekord v podání Markéty Markové z SDH Dolní Čermná s časem 7,43 s (výstup do 2. podlaží cvičné věže).

V sobotu 31. 8. začalo soutěžení i pro nás. Ráno v 8 hodin byl start disciplíny 100 m s překážkami. Běželo 8 závodníků z každého týmu a počítal se součet šesti nejlepších časů. Odpoledne probíhala štafeta na 4x100 m. Každý tým měl složené dvě štafety. U týmů Hasičského záchranného sboru jsme mohly pozorovat i hašení na posledním úseku. Bylo se opravdu na co dívat. I u této disciplíny byl stanoven nový národní rekord, který překonali muži HZS Moravskoslezského kraje s časem 52,84 s.

Poslední den mistrovství patřil královské disciplíně (požárnímu útoku). Každý tým běžel dva pokusy na nástřikové terče. Při plnění disciplíny byla použita pro muže a ženy SDH jednotná přenosná motorová stříkačka Rosenbauer Fox III. Muži HZS měli své požární stroje. Aby nebylo málo národních rekordů z tohoto mistrovství, i z požárního útoku byl jeden stanoven. Tým HZS Královohradeckého kraje dokončil svůj požární útok s časem 20,54 s.

Na letošním MČR byly stanoveny 3 nové národní rekordy. Mohli jsme vidět skvělé a ohromující výkony všech závodníků.